Diş Hekimleri ve Diş Klinikleri için SEO

Diş hekimleri ve diş klinikleri için SEO Hizmetleri

Sadece diş hekimleri için SEO hizmetleri veriyoruz. Çalıştığımız diş hekimlerinin, SEO çalışmaları ile aramalarda ilk sayfada yer alarak, rekabette önce çıkmalarını daha fazla hasta randevusu almasını sağlıyoruz.

Diş hekimleri için SEO optimizasyonu, dijitalleşen dünyada en önemli pazarlama aktivitelerinden birisi haline gelmiştir.

Diş Hekimleri için SEO ÇALIŞMALARI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Sağlık hizmetlerine ulaşmak için Google gibi arama motorlarının kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle diş hekimi ve diş kliniği aramalarının diğer sağlık branşlarından daha çok yapıldığını gözlemlemekteyiz. Bu nedenle diş hekimleri için SEO hizmeti, daha çok hasta randevusu almak isteyen diş klinikleri için oldukça önemlidir.

Google aramalarında, çalıştığınız semtin adı ile birlikte “diş hekimi”, “diş kliniği”, “diş taşı temizliği”, “protez diş”, “implant diş”, “diş beyazlatma” gibi tedavi yöntemleri aratıldığında ilk sayfada yer almak gerekmektedir. Diş hekimliği ile ilgili aramalarda ilk sayfada yer almıyorsanız, ciddi bir şekilde hasta ve kazanç kaybı yaşıyorsunuz demektir. Çünkü kimse Google’da ikinci sayfaya bakmaz!

Diş Hekimleri için Premium SEO

Google Testlerinde En Yüksek SEO Puanı

Performance
Accessibility
Best Practices
SEO

diş hekimleri için seo HİZMETLERİ ile KLİNİĞİNİZİN kazancını arttırın

Diş hekimleri için SEO optimizasyonu hem ekonomik olması, hem uzun vadede daha fazla hasta kazanımı sağladığı için diğer bütün pazarlama aktivitelerinden daha önemlidir.

Diş hekimleri için SEO çalışmalarında, Google algoritmalarına göre optimizasyon yapıyor. Google testlerinde geçerli puanları alıyoruz. Diş hekimleri için hazırladığımız sayfalar, Google aramalarında yüksek SEO puanları nedeniyle sürekli ilk sayfalarda yer almaktadır.

Diş hekimleri için özel SEO çalışmaları ile online bilinirliğinizi arttırarak, diş kliniğinizdeki hasta randevu sayısını ve aylık kazancınızı arttırıyoruz.

Diş Hekimleri için SEO Çalışmaları

Diş Hekimleri için SEO Hizmetleri ile Kliniğinizin Kazancını Arttırın

SEO ile Üst Sıralarda Yer Alın

Diş klinikleri için lokal SEO hizmeti ile çalıştığınız bölgede, hastaların yaptığı aramalarda, kliniğinizin ilk sayfada ve diğer diş kliniklerinin yani rakiplerinizin önünde yer almasını sağlıyoruz.

SEO ile Randevu Sayınızı Arttırın

Diş hekimleri için güçlü SEO altyapımız sayesinde arama motorlarında ilk sayfada yer alarak web sitenizin ziyaretçi sayısını ve kliniğinizdeki randevu sayısını arttırıyoruz.

Lokal SEO ile Hasta Sayınızı Arttırın

Çalıştığınız bölgede en hızlı açılan web sitesi yapmayı taahhüt ediyoruz. Böylece sitenizi ziyaret eden hastalar, sitenin geç açılması nedeniyle siteden ayrılmıyor ve diş kliniğiniz daha fazla hasta randevusu alıyor.

Diş hekimleri için SEO çalışmaları konusunda uzmanız

Diş hekimleri için SEO çalışmalarında, Google algoritmalarına göre optimizasyon yapıyor. Google’ın herkese açık olarak sunduğu testlerde, hazırladığımız siteler her zaman 90 ve üstü puan almaktadır. Bu sayede hazırladığımız siteler, Google aramalarında yüksek SEO puanları nedeniyle sürekli ilk sayfada yer almaktadır.

Çalıştığınız bölgedeki diş kliniklerinin websitelerini Google test sonuçlarını kendi kendinize bu sayfadan kontrol edebilirsiniz. Size hazırlayacağımız sitenin SEO ve diğer alanlarda 90 ve üzeri puan alacağını taahhüt ediyoruz. Eğer SEO konusunda taahhüdümüzü yerine getiremezsek SEO hizmetleri için ücret talep etmiyoruz.

Diş Hekimleri için profesyonel web sitesi yönetimi

DİŞ HEKİMİ SEO ÇALIŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ

Diş Hekimleri İçin SEO Çalışmaları ile Aramalarda İlk Sayfada Yer Almanızı Sağlıyoruz.

Diş Hekimi Web Sitenizin Google Testlerinde SEO dahil her alanda 90 ve Üstü Puan Almasını Garanti Ediyoruz

Diş Hekimleri İçin SEO Hizmetlerimiz ile Kazancınızı Arttırıyoruz

Diş Hekimleri için SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

Diş hekimlerinin marka bilinirliğini oluşturmak konusunda yaşadıkları en büyük problem, çalıştığı bölgelerde yerel aramalarda online görünürlüğü sağlamaktır. Diş hekimleri için SEO hizmeti, online görünürlüğü artırmak ve marka bilinirliğini oluşturmak için en güçlü araçlardan biridir.

Google gibi arama motorları, diş kliniklerinin daha fazla hasta randevusu alabilmesi için en önemli kaynaklardan biridir. Diş hekimlerine özel SEO çalışmaları ile Google aramalarında öne geçebilir ve daha fazla hasta randevusu alabilirsiniz. Bunu başarabilmek için, diş kliniğinizin ve diş hekimi olarak kendinizin adınızı duyurmanız gerekmektedir ve profesyonel bir SEO uzmanından destek almak yapabileceğiniz en iyi yatırımdır.

Google gibi arama motorlarında öne çıkarak daha fazla kazanç hedefleyen tüm diş hekimleri, SEO uzmanlarından destek alabilir. Büyük diş klinikleri hali hazırda SEO çalışmalarının önemini farkında olduğundan bu konuya yatırım yapmaktadır. Yerel olarak hizmet veren bağımsız çalışan diş hekimleri ve tek şubeli diş klinikleri de diş hekimleri odaklı SEO çalışmaları yaparak online bilinirliklerini artırabilirler.

Sadece diş hekimlerine özel SEO çalışmalarında uzmanlaşmış bir firmadan destek almanız, yapılan çalışmalardan daha hızlı verim almanızı sağlarken, aylık ödemelerinizi oldukça makul seviyelerde olmasını sağlayacaktır.

Google gibi arama motorlarında ilk sayfada yer almak ve bu pozisyonu korumak için SEO çalışmalarının sürekliliği gerekmektedir.

Bütün sektörlere hizmet veren bir SEO uzmanından alacağınız hizmetin maliyeti, çeşitli faktörlere göre değişkenlik gösterir. Bu faktörler;

 • Çalıştığınız bölgedeki web sitesi olan diş hekimlerinin sayısı.
 • Bu sitelerin Google’da sıralama durumu.
 • Sitelerin Google testlerinde aldığı puanlar.
 • Sitelerde yer alan içeriklerin diş hekimlerine özel SEO çalışmaları ile optimize edilip edilmediği.
 • Sitelerde diş hekimliği tedavi yöntemlerinin ilgili resimlerle desteklenip desteklenmediği.
 • Sitelerin nerelerden ve kaç tane geri bağlantı (backlink) sahibi olduğu.
 • Alan adlarının ne kadar eski olduğu.
 • Alan adlarının otorite puanının ne olduğu.

Yukarıda sayılan ve diğer bazı faktörler, SEO çalışmalarının maliyetini direk olarak etkilemektedir.

Genel olarak SEO sektöründe 3 fiyat bandı ile karşılaşacağınızı söyleyebiliriz.

Düşük Düzeyli SEO Çalışması: Düşük düzeyli SEO çalışmalarında, Google aramalarında ilk sayfada çıkmak ancak rekabetin düşük olduğu yerlerde ve sektörlerde olabilir. Düşük düzeyli SEO çalışmalarında genellikle sitenin teknik SEO problemleri çözülmeye çalışılır. Teknik SEO problemleri çözmek için ayrı bir ücret ödemeniz gerekebilir. Düşük düzeyli SEO çalışmalarının fiyatı aylık 250-500 USD arasında ödeme yapmanız gerektiğini düşünebilirsiniz.

Orta Düzeyli SEO Çalışması: Orta düzeyli SEO çalışmalarında Google aramalarında ilk sayfaya çıkmak için daha fazla şansınız olur lakin yüksek rekabetin olduğu sektörlerde bunun daha zor olacağını göz önünde bulundurmalısınız. Orta düzeyli SEO çalışmalarında sitenin teknik SEO problemlerinin çözümünün yanında, Google sıralamasını etkileyen hız ve performans konularına da girilir. Sitenin hızını arttırmak için dışarıdan bir IT uzmanına çalışma yaptırmanız ve daha hızlı sunuculara geçmeniz gerekebilir. Orta düzeyli SEO çalışmalarının fiyatı aylık 1.000-1.500 USD arasında değişmektedir.

Yüksek Düzeyli SEO Çalışması: Yüksek düzeyli SEO çalışmalarında, Google aramalarında ilk sayfaya en kısa sürede çıkmak hedeflenir ve bütün çalışmalar bu doğrultuda yapılır. Bu tip çalışmalar rekabetin yüksek olduğu sektörler ve şehirler için uygundur. Yüksek düzeyli SEO çalışmalarında, sitenin teknik SEO problemlerinin tamamı çözülür. Site Google testlerinin tamamından 90 ve üzeri puan alacak şekilde tasarlanır. Sitenin mobil cihazlarda açılma hızı, Google’ın önerileri doğrultusunda, 2 saniyenin altında olmalıdır. Eğer sitenizin mobil cihazlarda açılma hızı 2 saniyenin üstündeyse, Google aramalarında ilk sayfada yer alma ihtimaliniz azalır. Yüksek düzeyli SEO çalışmalarının fiyatı aylık 2.000 USD ve üstünde olacaktır.

Diş hekimleri için SEO hizmetleri fiyatı ise, hali hazırda sitemizin SEO optimizasyon tam olarak yapıldığından ve teknik altyapımız hazır olduğundan aylık 500 TL + KDV’dir.

Diş hekimleri için SEO hizmeti ile diğer web siteleri için sağlanan SEO hizmetleri, web sitesinin ziyaretçi sayısını ve dolayısıyla müşteri sayısını arttırmayı hedefler. Bu bağlamda her iki hizmet arasında amaç farkı yoktur.

Yapılan bütün SEO çalışmalarında, sitenin teknik altyapısının SEO uyumlu olması sağlanır.

Diş hekimleri için SEO hizmetinin genel SEO çalışmalarından ayırt edici yönleri aşağıdadır:

 • Diş hekimi arayışında olan hastaları hedefleyen site tasarımı.
 • Hasta psikolojisini ön planda tutan, hastanın korkularını gideren, rahatlatıcı ve aynı zamanda bilgilendirici yazılar.
 • Diş hastalıkları tedavisine özgü yapılan test ve araştırmalar hakkında bilgiler.
 • Diş hekimliği alanında yüksek kalite imajına uygun site tasarımı.

Doğru yapılan SEO çalışmaları, web sitenizin üst sıralarda yer almasını ve daha fazla hasta randevusu almanızı sağlayacaktır.

Diş hekimleri için SEO çalışmalarında, en önemli husus sayfa optimizasyonunun doğru yapılmasıdır. Diş kliniğiniz için SEO çalışmalarında, tüm web sitenizin, başka bir deyişle teker teker tüm sayfaların, SEO için optimize edilmesi gereklidir.

Bu optimizasyonların yapılıp yapılmadığını Google Test sayfasını kullanarak ölçebilirsiniz. Google, bir sayfayı 4 farklı test sonucu ile değerlendirmektedir. Google, bu testlerin her birinden en az 90 puan alınması gerektiğini söylemektedir. Eğer sayfanızın sonucu 90 puanın altındaysa, mutlaka bu sayfanın SEO için tekrar optimize edilmesini talep ediniz.

Diş hekimleri için olsun veya olmasın bütün web sitelerinde farklı bağlantılar bulunur. Diş klinikleri için backlink analizi yapılırken, sitenin sahip olduğu bütün bağlantılar analiz edilir.

Diş klinikleri web sitelerinde zararlı olan bağlantılar yer alabilir. Bunlar içinde en tehlikeli olanlar, para ile satın alınmış olan linklerdir. Bir web sitesinin para ile bağlantı satın alması, Google tarafından fark edilebilir. Google, bu şekilde olan siteleri cezalandırmakta ve sitenin sıralamasının gerilemesine neden olmaktadır. Diş klinikleri için SEO hizmetleri, sitenin tüm bağlantılarını analizini sağlamalı ve zararlı olabilecek linkleri ortaya çıkartmalıdır.

Diş hekimleri, hasta randevu sayılarını arttırmak için mutlaka aşağıdaki çalışmaları yapmalıdır veya çalıştığı SEO uzmanları tarafından yapılmasını sağlamalıdır.

 • Mobil cihazlarda hızlı açılan (2 saniyenin altında) bir web sitesi sahibi olmalıdır.
 • Kullanımı kolay bir web sitesi sahibi olmalıdır.
 • Sitenin içeriği kaliteli, bilgilendirici olmalıdır.
 • Diş hekimlerine özel SEO çalışması yapılmalıdır.
 • Diş hekiminin olduğu bölgeye özel, lokal SEO çalışmalarına önem verilmelidir.
 • Sosyal medya pazarlaması yapılmalıdır.
 • E-posta bülteni yapılmalıdır.

Bazı diş hekimlerinin, Google’da ücretli reklam verdiklerini, bazı SEO uzmanlarının ise ücretli reklamları diş hekimlerinin kullanması gerektiğini söylediklerini gözlemlemekteyiz. Bilmenizi isteriz ki Diş Hekimlerinin ücretli reklam vermeleri yasalarca yasaklanmıştır. Eğer bu tarzda bir ücretli reklam çalışması yapıyorsanız ivedilikle bu reklamları durdurmanızı tavsiye, size reklam verme tavsiyesinde bulunan firma ve kişilerle çalışmalarınızı sonlandırmanızı tavsiye ederiz. Aksi durumda ciddi cezalarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Sağlık turizmi için SEO çalışmaları, sitenizin, hastaların Google gibi arama motorlarında ilk sıralarda bulmasını sağlar. Hastaların arama yaparken kullandıkları anahtar kelimeler sayesinde, Google gibi arama sayfalarında ilk sayfada yer alan siteler, rakiplerine göre daha fazla ziyaretçi ve dolayısıyla daha çok hasta randevusu alırlar.

Diş tedavisi konusunda doktor arayışında olan kişilere, diş hekimlerine özel SEO çalışmaları sayesinde, Google aramalarda ilk sayfada çıkarak ulaşabilir, neden sizin kliniğinizi tercih etmeleri gerektiğini gösterebilir, hastalara sağladığınız sağlık hizmetleri hakkında bilgi verebilir ve nihayetinde bu kişilerin sizden randevu almasını sağlayabilirsiniz.

Diş hekimleri için SEO çalışmalarının en kritik noktalarından birisini teknik SEO çalışmalarıdır. Alanında uzman bir SEO danışmanı tarafından yapılması gereken teknik SEO çalışmaları ile sitenin SEO açısından teknik yönlerine bakılır ve sitenin en üst seviyede ziyaretçi deneyimi sağlaması amaçlanır.

Günümüzde en çok kullanılan arama motoru olan Google, “Page Experience” kavramı ile sitelerin teknik SEO konusunda performanslarını da ölçümlemekte ve yüksek performans gösteren siteleri aramalarda üst konumlarda göstermektedir.

Diş hekimi arayışında olan hastaların, bir diş kliniğinden randevu almadan önce yaptığı ilk iş, kliniğin verdiği hizmetler hakkında sitelerinden bilgi almasıdır. Edindiğimiz tecrübeler göstermektedir ki, hastalar, diş kliniğinin sitesinin içeriğinden memnun kalırlarsa ve diş hekimine güven duyarlarsa randevu oluşturmaktadır. Bu nedenle, hasta randevu sayısını arttırmak için hastaların beklentilerini karşılayacak yazılar ve içerikler oluşturmak gerekmektedir.

Diş hekimleri siteleri için yazı ve içerik hazırlanırken, hastaların Google’da hangi aramaları yapabileceği göz önünde bulundurulmalı ve bu sorulara cevap verebilen içerikler hazırlanarak, diş kliniği hizmetleriniz ön plana çıkartılmalıdır.

Diş hekimleri için SEO optimizasyonu bütünsel yaklaşım gerektiren kompleks bir çalışmadır. Sitenin açılış hızı, teknik SEO ve lokal SEO çalışmaları, hastaların aramalarına cevap verebilen içerikler, sitenin Google’ın gözünde performansı gibi birçok etken diş hekimleri için SEO optimizasyonunun bir parçasıdır.

Bu çalışmalardan birini eksik yapmak diğer alanlarda yapılan çalışmaların değerini sıfıra düşürebilir.

Diş hekimleri için SEO optimizasyonu sırasında, hedef kitlenin kullandığı dilleri hedeflemek, hastalara daha kolay ulaşmanızı sağlar. Özellikle sağlık turizmi için önemli olan bu husus ile yabancı hastaları diş kliniğinize çekebilirsiniz.

Türkiye’ye kısa dönem tatile gelmiş bir yabancı turistin, aniden dişi ile bir problem çıkması durumunda ilk yapacağı şey, Google’da kendine yakın bir diş hekimi arayacaktır. Bu aramayı ise, kendi konuştuğu dilde yapması beklenir.

Bu nedenle, diş hekimlerinin sitelerinde İngilizce SEO, Almanca SEO, Rusça SEO, Arapça SEO çalışmaları mutlaka yapılmalıdır. Diş hekimlerinin web sitesi ne kadar çok dil seçeneğine sahipse, yabancı hastalara ulaşma ihtimali o kadar fazla olacaktır.

Diş Hekimleri için SEO Hizmetleri ile üst sıralarda yerinizi alın ve online bilinirliğinizi artırın.

Her şeyi değil, en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz; sadece diş hekimleri için SEO hizmetleri veriyoruz.

Formu Doldurun Diş Hekimleri için SEO Hizmetlerimiz ile Kliniğinize Nasıl Yardımcı Olabileceğimizi Öğrenin

Diş Hekimi Web Sitesi İletişim Formu